KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235316
nr 1423 5316
Carl Luthander
(1879-1967), Sverige
Oljemålning, Sverige. Utsikt Stockholm. Signerad. Olja på duk, 49x54, yttermått inklusive ram: 65x70 cm
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 18:56:12
300 kr
600 kr
700 kr
Carl Luthander
Läs mer om Carl Luthander